Як правильно стелити черепицю, особливості проведення робіт

монтаж черепиці

Черепиця, в усіх своїх видах та формах, сьогодні являється одним із найзатребуваніших будівельних матеріалів для покрівлі малоповерхових будинків, складів, торгових приміщень. Перевагами даного матеріалу можна сміливо назвати екологічність, доступна вартість, міцність, довговічність, а також легкий та простий монтаж. Великий вибір фактури, кольорової гами, розмірів та товщини дозволяє вибрати оптимальний варіант для будинків різних стилів та дизайнів.

В чому виявляється легкий та простий монтаж черепиці? Розглянемо особливості даного процесу більш детально.

Монтаж черепиці

Весь процес монтажу черепиці, незалежно від її виду, складається з декількох етапів – підготовчого, основного та завершального. В підготовчий етап входить підбір матеріалу, розрахунок його кількісного складу, підготовка до монтажу – підготовка підстави. Основний етап включає утеплення, гідроізоляцію, забезпечення вентиляції та саме покриття черепиці.

Монтаж керамічної черепиці: особливості процесу

Керамічна черепиця – натуральний покрівельний матеріал, виготовлений з глини та додаткових домішок під впливом високої температури. Матеріал стійкий до морозів та спеки, довговічний, має естетичний, стильний вид. Керамічною черепицею можна покривати жилі будинки, котеджі, малоповерхові готелі і т.п.

Перший крок в монтажі – установка кроквяної системи. Якщо на будинку вже була покрівля і кроквяна система в нормі, достатньо її посилити стропильними конструкціями з урахуванням розміру черепичного листа – облаштування покрівельного пирога. Керамічну черепицю можна укладати на дахи з кутом нахилу 12-50 градусів, але варто враховувати вагу будматеріалу.

Отже, після посилення системи крокв необхідно підготувати гідроізоляцію, яка захистить від вологи, грибків, завчасному руйнуванню деревини, влаштувати теплоізоляційний шар та пароізоляцію (захистить від утворення конденсату). Гідроізоляцію закріплюють на кроквяних балках за допомогою будівельного степлера, при цьому необхідно робити напуск на попередній шар. Шар утеплювача може бути з мінеральної вати або пластин пінопласту, при його укладанні необхідно залишати щілини для вентиляції.

Перед безпосереднім укладанням черепиці варто подбати про ї підйом на висоту, розкласти на невеличкі купи по периметру (враховуйте вагу матеріалу, не складайте все в одному місці). Монтаж керамічної черепиці відбувається рівномірно з усіх боків з чергуванням кожні 2-3 ряди, це захистить від деформації під вагою складового матеріалу.

Порядок викладання такий – зліва направо з низу до верху (до коника). Фіксація перших рядів здійснюється за допомогою оцинкованих шурупів, перший і останній ряд варто додаткового закріпити ще декількома точками кріплення.

Монтаж бітумної черепиці: особливості процесу

монтаж бітумної черепиціБітумна черепиця – будівельний кровельний матеріал створений на основі скловолокна, бітумної маси та кам’яної посипки. Часто її називають м’яка покрівля та застосовують в приватному, малоповерховому будівництві. Перевагами матеріалу є довговічність, невибагливість в обслуговуванні, шумоізоляція, стійкість до атмосферних опадів, вітру.

Монтаж бітумної черепиці варто починати з підготовки та забезпечені вентиляції, основи, підкладкового шару. Основа має бути рівною, твердою, сухою, для цього краще підходить вологостійка плита або шпунтова дошка. Для захисту від вологості використовують підкладочний матеріал (кладуть внизу вгору), які завдяки своїй волокнистості не пропускають вологу навіть у місцях стику. На підкладку укладаються металеві планки. Прибиваються цвяхами з інтервалом 10 см. Спеціальне рулоне покриття викладається у розжолобки, кріпиться цвяхами і промазується мастикою. Потім на нього укладається ендовий килим і викладаються рулонні матеріали. Перший ряд бітумної черепиці проводиться від центру, кріплення відбувається будівельним степлером, далі діагональними або вертикальними смугами. Щілину на нижній гонт варто робити 2-3 мм, між сусідніми елементами – 1,5-2 мм.

Як замовити черепицю в Хмельницькому з доставкою та монтажем?

Бажаєте покрити новий будинок черепицею, хочете замінити старе покриття на більш нове, сучасне та естетичне, тоді вам до нас. «БудПрогрес» реалізує високоякісний будівельний матеріал, доставляє його та установлює на будинки різних типів, площі та розміру. У нас працюють виключно професіонали, які виконають будь-які будівельні роботи на найвищому рівні, забезпечать якість, надійність та довговічність. Монтаж черепиці у нас можна замовити в будь-який час, узгодивши покупку, кількісний склад, розмір, колір з менеджерами магазину. Доступні ціни та бездоганну роботу гарантуємо.

Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download
download mobile firmware
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course

Зв'язок з нами

Україна, Хмельницький, вул. Панаса Мирного, 2/3Б +38 (067) 763 00 63